Kategoria: Ochrony

Jest 199 produktów.

Pokazano 1-12 z 199 pozycji

Aktywne filtry

Ochrony

Najważniejsza w pracy jest ochrona

Produkty BHP, akcesoria BHP, czy bardziej "fachowo" Środki Ochrony Indywidualnej (ŚOI). To te elementy wyposażenia, które mają za zadanie ochronić Cię przed szkodliwymi czynnikami w trakcie wykonywanej pracy. Kategoria ta obejmuje bardzo szeroki wachlarz wyposażenia. Produkty ochronne mają na celu zabezpieczyć przede wszystkim Twój wzrok, słuch, drogi oddechowe i głowę.

Okulary i gogle ochronne

Ich podstawowa funkcja to ochrona oczu przed odpryskami ciał stałych. W tym celu najczęściej stosuje się bezbarwne okulary ochronne. Jednak produkty z tej kategorii mogą mieć również inne funkcję. Na pewno zdarza Ci się pracować w ostrym słońcu i wiesz o tym jak może to być niebezpieczne, ponieważ bardzo ogranicza możliwość wyraźnego widzenia. W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się przyciemniane okulary ochronne, które poza swoją podstawową funkcją chronią Cię przed olśnieniem słonecznym. Mniej popularne są natomiast okulary ochronne z żółtymi soczewkami. Tego typu okulary zapewniają lepszą wyrazistość kolorów w warunkach słabego oświetlenia. Upraszczając, żółte okulary ochronne zwiększają kontrast widzenia. Ich dodatkowa zaleta to filtrowanie niebieskiego światła, a więc ochrona przed wszelkiego rodzaju ekranami.

Ochronniki słuchu i stopery

Jeżeli pracujesz w warunkach podwyższonego hałasu, z pewnością używasz wkładek przeciwhałasowych lub nauszników. Te pierwsze występują najczęściej w formie jednorazowych, rolowanych zatyczek, które umieszcza się w kanale słuchowym. Jednak dostępne są również stopery na sznurku, na usztywnianym pałąku. Te ostatnie najczęściej występują w wersji do wielokrotnego użytku - mogą być odpinane i myte. Najczęściej można też dokupić dodatkowe wkładki do pałąka, gdy wcześniejsze już się zużyją.

Nauszniki ochronne również występują w kilku wersjach. Najpopularniejsze są zdecydowanie ochronniki zakładane na głowę na pałąku. Inne wersje to nauszniki, które można zamontować do hełmu lub wersje nakarkowe. W naszej ofercie posiadamy ochronniki nagłowne i dohełmowe marki 3M z serii Peltor. Zdecydowanie polecamy środki do ochrony słuchu tej marki, jako że ich produkty cechują się doskonałą ochroną i wygodą użytkowania.

Maski i półmaski, filtry i pochłaniacze

Środki ochrony dróg oddechowych są potrzebne wszędzie tam, gdzie następuje kontakt z pyłami i/lub gazami. Najpowszechniejsze są półmaski jednorazowego użytku z oznaczeniem FFP1, FFP2 lub FFP3. Wykorzystywane są do ochrony przed pyłami, mgłami i substancjami ciekłymi. To jaką półmaskę potrzebujesz jest uzależnione od toksyczności i Największego Dopuszczalnego Stężenia (NDS).

W przypadku, gdy Twoja praca wymaga ciągłego stosowania ochrony dróg oddechowych, warto zastanowić się nad półmaską lub maską wielokrotnego użytku. W tym wypadku po raz kolejny polecamy sprawdzoną markę 3M i jej produkty z serii 6000 i 7000.

Jeżeli zdecydujesz się na maskę lub półmaskę wielokrotnego użytku to będziesz potrzebować do niej pochłaniaczy i/lub filtrów. W przypadku marki 3M sprawa jest bardzo prosta - posiadamy zarówno filtry jak i pochłaniacze jak i wymienne, zużywające się części.

Ochrona głowy przed uderzeniami

Kaski ochronne powinny być bezwzględnie stosowane tam, gdzie istnieje ryzyko urazu głowy. Dotyczy to zarówno spadających przedmiotów, jak i ryzyka uderzenia się o wystające elementy. Dodatkowo kaski ochronne muszę być stosowane, jeżeli praca jest wykonywana na wysokości 2 metrów od podłoża (lub więcej oczywiście). W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie hełmy ochronne z atestami, które były testowane przed wyżej wymienionymi czynnikami.

Poszczególne rodzaje kasków mogą się różnić się pewnymi udogodnieniami. Dla przykładu w naszej ofercie dostępne są kaski ochronne zapinane na standardowy pasek lub regulację pokrętłem. Dodatkowo hełmy chroniące głowę mogą posiadać otworki wentylacyjne na górze skorupy. Niektóre modele umożliwiają nawet regulowanie tej wentylacji.

Produkty do ochrony głowy i twarzy | INTERGO BHP