Kategoria: Buty robocze

Jest 174 produktów.

Pokazano 1-12 z 174 pozycji

Aktywne filtry

Buty robocze

Półbuty robocze, trzewiki ochronne, czy może sandały z podnoskiem?

W przypadku obuwia roboczego masz wiele możliwości, w zależności od potrzeb. Potrzebujesz solidnych butów, które wytrzymają trudne warunki i zapewniają kompleksową ochronę? Postaw na trzewiki z pełnej skóry licowej. Pracujesz na magazynie, albo hali produkcyjnej? Doskonale sprawdzą się półbuty z otworkami wentylacyjnymi lub sandały. W naszej ofercie znajdziesz każdy wymieniony powyżej typ od sprawdzonych producentów.

Buty robocze S1, S1P, S3 - czyli rodzaje ochrony.

Oczywiście to nie wszystkie normy jakie spełniają buty ochronne, dostępne w naszym sklepie. Jednak te 3 są najbardziej popularne i najczęściej stosowanie.

Buty ochronne S1

To buty posiadające podnosek chroniący palce przed uderzeniami i zgnieceniami. Podnoski w butach roboczych mogą być wykonane z różnych materiałów. Najbardziej podstawowe są podnoski metalowe, jednak coraz częściej stosuje się podnoski kompozytowe i kevlarowe. 2 ostatnie cechują się tym, że są znacznie lżejsze, jednocześnie wciąż zapewnią Ci ochronę Twoich palców.

Buty robocze z normą S1P

Posiadają te same właściwości co S1, a dodatkowo wyposażone są w wkładkę antyprzebiciową. Podobnie jak w przypadku podnosków, wkładki antyprzebiciowe mogą być wykonane ze stali, kompozytu lub kevlaru. Buty ochronne wyposażone w wkładki metalowe są nieco cięższe, ale jednocześnie tańsze. Natomiast Kevlar i kompozyt w podeszwie zapewniają niższą wagę obuwia roboczego, a także większą elastyczność obuwia, a co za tym idzie - wyższy komfort w czasie pracy. Jest to szczególnie istotne jeżeli w trakcie pracy dużo chodzisz.

Buty ochronne S3

Posiadają oczywiście te same właściwości ochronne, co dwa powyższe rodzaje. Dodatkową cechą tej klasy obuwia jest odporność cholewki na wodę. Obuwie klasy S3 są wykonane najczęściej z pełnej skóry licowej. Należy jednak pamiętać, że obuwie skórzane S3, nie pozwala Ci na chodzenie po kałużach. W przypadku gdy pracujesz w trudnych warunkach, gdzie zdarza się stać w wodzie np. place budowy, koniecznie powinieneś wyposażyć w obuwie w całości wodoszczelne - najczęściej mowa tu o kaloszach ochronnych wykonanych z PCV.

Buty robocze i ochronne | INTERGO BHP