Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 67,00 zł

Materiał dominujący

Materiał dominujący

Rozmiar rękawic

Rozmiar rękawic

Kolor

Kolor

Marka

Marka

Kategoria: Rękawice robocze

Jest 162 produktów.

Pokazano 1-12 z 162 pozycji

Aktywne filtry

Rękawice robocze

Skuteczna ochrona dłoni w każdych warunkach

Rękawice ochronne to chyba najczęściej używany element odzieży roboczej. Bez względu na to na czym polega Twoja praca, skuteczna ochrona rąk to podstawa. Z tego powodu, rękawice ochronne dzielą się na wiele typów i produkowane są z różnorodnych materiałów.

Rękawice powlekane

Należą do nich między innymi najpopularniejsze rękawice ochronne wykonane z dzianiny i powlekane gumą. Popularnie nazywa się takie rękawice "dragon". Jednak powleczenie może być również wykonane z nitrylu, który ma właściwości olejoodporne, czy poliuretanu, który sprawdza się w pracach precyzyjnych oraz tam, gdzie ważna jest ochrona manipulowanego przedmiotu.

Rękawice gumowe

Najczęściej nieco dłuższe od rękawic powlekanych - przeciętnie mają około 30 cm długości. Rękawice z tej grupy, najczęściej są odporne na działanie różnych substancji chemicznych. Najbardziej podstawowe odporne są na działanie chemii gospodarczej jak środki myjące i detergenty - dlatego nazywane są najczęściej rękawicami gospodarczymi. Dla prac wymagających większej ochrony zalecamy rękawice chemoodporne i kwasoodporne z odpowiednimi certyfikatami.

Rękawice ze skóry i wzmacniane skórą

Kolejna bardzo popularna grupa rękawic roboczych. Wyróżniamy w niej rękawice całoskórzane i wzmacniane skórą. Rękawice robocze ze skóry mogą mieć różne właściwości w zależności od wykorzystanego surowca. Na przykład rękawice ze skóry licowej będą cechowały się największą wytrzymałością, natomiast rękawice ze skóry koziej są bardziej miękkie, a co za tym idzie - wygodniejsze.

Rękawice robocze i ochronne | INTERGO BHP